Birleşik Krallık Birmingham’da Müslüman Gencin Bıçaklanmasıyla İlgili Soruşturma Derinleşiyor

Birmingham’daki bir Şii camisi önünde 15 yaşındaki Syed Hasan isimli gencin ağır yaralandığı saldırının zanlısı Dominic Palmer’in (29) yargılamasına bu hafta başlanacak.

admin 4 Ekim 2017

BİRLEŞİK KRALLIK | Birmingham’daki bir Şii camisi önünde 15 yaşındaki Syed Hasan isimli gencin ağır yaralandığı saldırının zanlısı Dominic Palmer’in (29) yargılamasına bu hafta başlanacak.

Boynuna aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan gencin hayati tehlikesi sürüyor. Doğum gününden 2 gün sonra saldırıya uğranan Syed Hasan, geçtiğimiz cuma Maarif-i İslam Hüseyniye Camii’nin yakınlarında yaşadığı iddia edilen bir saldırganın hedefi olmuştu.

Birleşik Krallık’ta geçtiğimiz hafta da Müslüman bir doktora bıçaklı saldırı gerçekleşmişti. Manchester kurbanlarının da tedavisine katılan Nasser Kurdy isimli cerrah, Cheshire’deki bir İslam Merkezi’ne girmek üzereyken boynundan bıçaklanmıştı. Saldırgandan şikayetçi olmayan Kurdy’nin bu tutumu birçok çevrede takdir toplamıştı.

Birleşik Krallık’ta Müslümanlara yönelik şiddetin boyutları gün geçtikçe korkutucu boyutlara yaklaşıyor. Polis verilerine göre 2014’te 166 asit saldırısının gerçekleştiği Londra’da bu sayı 2015’te 261’e yükseldi. Geçtiğimiz yıl itibariyle sayının 454’e ulaştığı bildiriliyor. Katlanarak artan saldırıların hedefinde Müslümanların yanında Afrika kökenli göçmenler ve vatandaşlar da var. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |