"Fransa"

Fransa’da Trafik Görevlisi, Müslüman Kadın ve 2 Yaşındaki Çocuğuna Saldırdı

Fransa’da bir trafik görevlisi, Müslüman kadına ve 2 yaşındaki çocuğuna İslamofobik saldırıda bulunmakla suçlanıyor.

27 Kasım 2017 admin

24 Kasım’da Müslüman bir kadının Twitter hesabından duyurduğu olay, Paris’in 12. bölgesinde görev yapan bir belediye görevlisinin sataşmasıyla başladı. 38 yaşındaki Müslüman kadının anlatımına göre, kızını okuldan alıp eve dönerken, yayalara yeşil ışık yandığı hâlde trafik görevlisi kadın ve çocuğu kasten durdurdu. Ardından yaşanan olaylar ise duyanları şoke edici nitelikteydi.Genç kadın ve çocuğu beklerken yanlarına gelen görevli “Pis Arap”, “Aptal kadın” ifadeleriyle kadının başörtüsünü çıkarmaya çalıştı. Yaşanan arbedeye çevredekiler müdahale ederek saldırganı uzaklaştırdı.

 

İddiaya göre Paris Belediyesi’ne bağlı çalışan trafik görevlisi bu hareketi sık sık tekrarlıyor. Aynı memur tarafından daha önce de sözlü tacize uğradığını aktaran Müslüman kadın,, yalnızca dini görüşü sebebiyle böyle bir ayrımcılığa maruz kaldığını, benzer durumda kendisiyle birlikte karşıdan karşıya geçen yayalara böyle bir uygulama yapılmadığını belirtti. Trafik görevlisinin uyarının ardından neden böyle bir şeye kalkıştığı ise bilinmiyor.

 

Fransa’da İslam karşıtı, ırkçı ve ayrımcılık konularında mağdurlara destek veren İslamofobi Karşıtı Kolektif (CCIF), olayın gündemde tutulacağını ve yargıda gerekli adımların atılacağını kaydetti.

Olayın sosyal medyada yankı uyandırmasının ardından belediye yetkilileri konuyla ilgili soruşturmanın başlatılacağını, bir kasıt söz konusuysa gerekli cezanın verileceğini duyurdu.

 

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler