Fransa Fransa’da Trafik Görevlisi, Müslüman Kadın ve 2 Yaşındaki Çocuğuna Saldırdı

Fransa’da bir trafik görevlisi, Müslüman kadına ve 2 yaşındaki çocuğuna İslamofobik saldırıda bulunmakla suçlanıyor.

admin 27 Kasım 2017

24 Kasım’da Müslüman bir kadının Twitter hesabından duyurduğu olay, Paris’in 12. bölgesinde görev yapan bir belediye görevlisinin sataşmasıyla başladı. 38 yaşındaki Müslüman kadının anlatımına göre, kızını okuldan alıp eve dönerken, yayalara yeşil ışık yandığı hâlde trafik görevlisi kadın ve çocuğu kasten durdurdu. Ardından yaşanan olaylar ise duyanları şoke edici nitelikteydi.Genç kadın ve çocuğu beklerken yanlarına gelen görevli “Pis Arap”, “Aptal kadın” ifadeleriyle kadının başörtüsünü çıkarmaya çalıştı. Yaşanan arbedeye çevredekiler müdahale ederek saldırganı uzaklaştırdı.

 

İddiaya göre Paris Belediyesi’ne bağlı çalışan trafik görevlisi bu hareketi sık sık tekrarlıyor. Aynı memur tarafından daha önce de sözlü tacize uğradığını aktaran Müslüman kadın,, yalnızca dini görüşü sebebiyle böyle bir ayrımcılığa maruz kaldığını, benzer durumda kendisiyle birlikte karşıdan karşıya geçen yayalara böyle bir uygulama yapılmadığını belirtti. Trafik görevlisinin uyarının ardından neden böyle bir şeye kalkıştığı ise bilinmiyor.

 

Fransa’da İslam karşıtı, ırkçı ve ayrımcılık konularında mağdurlara destek veren İslamofobi Karşıtı Kolektif (CCIF), olayın gündemde tutulacağını ve yargıda gerekli adımların atılacağını kaydetti.

Olayın sosyal medyada yankı uyandırmasının ardından belediye yetkilileri konuyla ilgili soruşturmanın başlatılacağını, bir kasıt söz konusuysa gerekli cezanın verileceğini duyurdu.

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |