GÜNDEM Fransa’da Sınır Dışı Etme Uygulaması Artıyor

Fransa İçişleri Bakanlığının raporuna göre, 2017’de bir önceki yıla kıyasla sınır dışı edilenlerin sayısı yüzde 14,6 artışla 14 bin 859’a ulaştı.

admin 18 Ocak 2018

Fransa İçişleri Bakanlığının raporuna göre, geçen yıl ülkeden sınır dışı edilen yabancıların sayısı 14 bin 859’a ulaştı. Sınır dışı edilenlerin sayısının bir önceki yıla göre yüzde 14,6 arttığı vurgulanan raporda, geçen yıl 27 bin 373 kişinin kendi isteğiyle Fransa’yı terk ettiği ifade edildi. Bu sayı 2016’ya göre yüzde 10,8 artış gösterdi.

Raporda, Fransa’nın, 2017’de bir önceki yıla kıyasla yüzde 13,7 artışla yaklaşık 262 bin yabancıya oturum izni verdiği belirtildi. Yaklaşık 262 bin yabancıdan 91 bin 70 kişiye aile birleşiminde ve 88 bin 95 kişiye ülkede üniversite eğitimi alacakları için oturum izni verildiğine dikkat çekildi.

 

Fransa Mültecileri Koruma Ofisinin (Ofpra) 7 Ocak’ta yayımladığı raporda, ülkeye geçen yıl iltica başvurusu yapanların sayısının 100 bin 412’ye ulaştığı belirtilmişti.

Raporda, başvuruların önceki yıla göre yüzde 17 arttığı vurgulanmış, özellikle Arnavutluk, Afganistan, Haiti ve Sudan’dan iltica talebinde bulunulduğu kaydedilmişti. (AA)

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |