Türkiye Avrupa | Mağaza Açan Türk Vatandaşlarına Türkiye’den Kira Desteği

Türkiye tarafından desteklenen “markalaşma” programı Turquality ile Avrupa’da mağaza açan girişimcilere kira ve iç tasarım destekleri verilmesi planlanıyor.

admin 27 Şubat 2018

“Devlet destekli markalaşma programı” olarak bilinen Turquality’de yapılan yeni düzenleme ile yurt dışında mağaza açacak Türk vatandaşlarına maddi destek sağlanacak.

 

Ekonomi Bakanlığı tarafından geliştirilen proje ile Türk vatandaşı girişimcilerin yurt dışındaki mağazaları için yüzde 50 kira desteğinin yanı sıra iç tasarımda danışmanlık hizmeti verilecek. İki yıla kadar sürecek kira desteği yıllık 800 bin liraya kadar çıkabiliyor.

Türk girişimcilere ayrıca konsept, kurulum ve iç tasarımda da yine yüzde 50 oranında maddi destek verilmesi ön görülüyor.

 

Projeye başvurmak isteyenler için ayrıntılı bilgi, Bakanlığın web sitesinde yayımlandı.

 

Yurt dışında yaşayan vatandaşların projeye başvurabilmesi için Türkiye’de vergi mükellefiyetine sahip bir girişimlerinin olması gerekiyor. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |