İngiltere İngiltere | Aşırı Sağcı Liderler Sınır Dışı Edildi

İngiltere’ye çeşitli programlara katılmak için gelen ikisi aşırı sağcı lider, ikisi Youtube fenomeni dört kişi göz altına alındıktan sonra sınır dışı edildi.

admin 14 Mart 2018

İngiltere İçişleri Bakanlığı tarafından 13 Mart tarihinde yapılan açıklamada,  “kamu yararına elverişli olmadıkları” gerekçesiyle, internette yaptıkları yayınlarla ünlenen üç aşırı sağcı kişinin göz altına alınarak sınır dışı edildiği duyuruldu.

Aralarında Avusturya Kimlik Hareketi lideri Martin Sellner ve kız arkadaşı Brittany Pettibone’un da bulunduğu 4 kişi hakkında sınır dışı kararı verildi.

CNN’e konuşan bir yetkili, kararın hukuki olduğunu savunarak Sınır Güvenliği Teşkilatı’nın bu gibi durumlarda inisiyatif kullanabileceğini hatırlattı.

Sellner ve Pettibone, 6 Mart’ta Twitter’da paylaştıkları bir videoda Londra’daki Hyde Park’ta bir konuşma yapacaklarını duyurmuştu.

Avusturya’ya gönderildikten sonra Twitter’dan bir açıklama yayımlayan  Pettibone, İngiltere’de aşırı sağ liderlerle mülakatlar gerçekleştireceği için ziyaretinin engellendiğini savundu.    

Sellner ve Pettibone geçtiğimiz Temmuz ayında, “Avrupa’nın göçmen işgaline uğramasını engelleme” hedefiyle kiraladıkları bir gemiyle Akdeniz’de arama kurtarma faaliyetleri yapan gemilere engel olmaya çalışmıştı.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |