Almanya Almanya | Yabancı Düşmanlığı : 2 Türk’e Saldırı

Almanya'nın başkenti Berlin'de 2 kişi, 1'i kadın 2 Türk'e önce sözlü hakarette bulundu, daha sonra yanlarındaki köpekle de saldırdı. 

admin 22 Nisan 2018
Tagesspiegel gazetesinde yer alan haberde, cuma günü akşam saatlerinde Lichtenberg ilçesinde biri 56 yaşında kadın, diğeri 36 yaşında erkek 2 Türk’ün, yabancı düşmanı 2 kişinin hakaretlerine maruz kaldığı belirtildi. Saldırganlardan birisinin kadını boğazından tutarak yere ittiği kaydedildi.

Gazete, saldırganların daha sonra yanlarındaki köpeğe ısırma talimatı verdiğini, pitbull cinsi köpeğin de adı açıklanmayan erkeği bacağından ısırdığını yazdı. Çevredekilerin 2 Türk’ün yardımına koşması üzereni saldırganların kaçtığı belirtildi. Berlin polisine bağlı devlet güvenlik birimi, olaya ilişkin soruşturma başlattı.

Perşembe günü de benzer bir olay, Mecklenburg-Vorpommern’de gerçekleşmişti. Friedland’in küçük bir kasabasında içki içen birkaç kişi köpeklerini yoldan geçen mültecilerin üzerine salmıştı. Köpekler kimseyi ısırmazken, içkili saldırganlar yoldan geçen bisikletlileri durdurup, onları dövmüşlerdi. (AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |