Afrika İtalya’da Afrika Kökenlilere Irkçı Saldırılar Sürüyor

İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Enna'da, Gambiyalı bir göçmen ırkçı saldırıya maruz kaldı. Daha önce de Gineli bir çocuk ile  Nijerya asıllı İtalyan milli disk atıcısı Daisy Osakue'da ırkçı saldırıya maruz kalmıştı.

admin 17 Eylül 2018

İtalyan ANSA ajansının haberine göre, Gambiyalı göçmen 23 yaşındaki Jallow Salife, Papa Franciscus’un Enna’ya yaptığı ziyaretin ardından dün akşam yerel saatle 21.30 civarında arkadaşıyla çıktığı akşam yürüyüşü sırasında üç kişinin saldırısına uğradı.

Önce 25-26 yaşlarında olduğu tahmin edilen bir kişi, telefon görüşmesi için arkadaşının yanından uzaklaşan Salife’nin boğazını sıktı ve onu yere itti. Daha sonra iki kişi daha gelerek Salife’yi yumruk ve tekmelerle darbetti ve kaçtı. Kanlar içinde kalan ve güçlükle bölgedeki polis merkezine ulaşan Salife, hastaneye kaldırıldı.

Afrika Kökenlilere Yönelik Irkçı Saldırılarda Artış

İtalya’da daha önce de Nijerya asıllı İtalyan milli disk atıcısı Daisy Osakue, Torino yakınlarında Moncalieri’de gece saatlerinde yumurtalı saldırıya uğramıştı. Osakue’ye yönelik saldırı, ülkede ırkçılık tartışması başlatmış, genç sporcu, “Sözlerden eyleme geçiliyorsa bu bir duvarın daha yıkıldığı anlamına gelir.” diye konuşmuştu. Son olarak geçen hafta da İtalya’nın Brindisi kentinde 17 yaşındaki Gineli çocuk, kendisiyle aynı yaşlardaki çocukların ırkçı hakaretlerine maruz kalmış, ardından da yumruk ve tekmeli saldırıya uğramıştı.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |