Fransa Tarık Ramazan Kefaletle Serbest Bırakıldı

Fransa'da iki kadına tecavüz suçlamasıyla yaklaşık 9 aydır tutuklu bulunan ilahiyat profesörü Tarık Ramazan, kefaletle serbest bırakıldı.

admin 16 Kasım 2018

Fransa’da iki kadına tecavüz ettiği suçlamasıyla tutuklu yargılanan ilahiyat profesörü Tarık Ramazan, Paris Temyiz Mahkemesi’nde görülen duruşmada kefaletle serbest bırakıldı.

Avukatı Emmanuel Marsigny konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Ramazan’ın 300 bin Euro kefalet bedeliyle serbest bırakıldığını duyurdu. Ayrıca yurt dışı çıkış yasağı da getirilen Ramazan’ın her hafta bir karakola giderek imza vermesi de gerekecek. Tarık Ramazan, mahkemede verdiği ifadede, “Nereye kaçacağım. Fransa‘da kalıp suçsuzluğumu ve onurumu savunacağım.” ifadelerini kullanmış, tahliyesini talep etmişti. Hiçbir suçu olmadan 10 aydır hapiste tutulduğunu kaydeden ünlü düşünür, bunu sağlığı ile ödediğini, artık normal yürümekte bile zorlandığını belirtti.

Babasının tahliye kararını Twitter’dan duyuran Meryem Ramazan da, “Babamın tahliyesi kabul edildi. Elhamdülillah.”dedi.

9 Aydır Tutuklu Yargılanıyor

9 aydır tutuklu bulunan Tarık Ramazan’ın tahliye talebi daha önce 4 kez reddedilmişti. Tarık Ramazan, 2009 ve 2011 yıllarında iki kadına tecavüz ettiği iddiasıyla 31 Ocak’ta Paris’te gözaltına alınmıştı. Savcılık, 2 Şubat’ta Ramazan hakkında soruşturma açmış ve tutuklanmasına karar vermişti.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |