Almanya Merkel’den Özeleştiri: “CDU Dahi Kabul Etmekte Geç Kaldı”

Almanya Başbakanı Angela Merkel, CDU'nun, Almanya'nın göç ülkesi olduğunu kabul etmesinin hayli zaman aldığını söyledi.

admin 13 Aralık 2018

Almanya‘da uyum çalışmalarının 40. yılı, düzenlenen etkinlikle kutlandı. Göç ve Uyum Bakanlığı tarafından başkent Berlin’deki etkinliğe, Başbakan Angela Merkel, Türkiye’nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın ve çok sayıda davetli katıldı.

Burada bir konuşma yapan Merkel, uyum konusuna, bir grup azınlıktan ziyade toplumun genelini ilgilendirdiği için çok önem verdiklerini söyledi. Merkel, eski genel başkanlığını yaptığı Hristiyan Demokrat Birlik Partisi’nin (CDU) dahi, Almanya‘nın göç ülkesi olduğunu kabul etmesinin hayli zaman aldığına işaret ederek, bu konuda özeleştiride bulundu.

“Uyum Konusunda Hala Yapılması Gerekenler Var”

Uyum konusunda kadın faktörünün önemine dikkati çeken Merkel, annelerin özellikle gelecek kuşaklara aktarımlarının sağladığı faydaya vurgu yaptı. Alman Başbakan, uyum konusunda bugüne kadar çok yol katettiklerinin altını çizerek hala yapılması gerekenlerin bulunduğunu sözlerine ekledi.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |