CAMİ SALDIRILARI Almanya’da Camiye Saldırı: Camı Kırıp Yangın Çıkarmaya Çalıştılar

Almanya'nın Kuzey Ren Vestfalya eyaletine bağlı Menden kentinde bir camiye saldırı gerçekleştirildi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisin olayla ilgili soruşturma başlattı.

admin 28 Ocak 2019

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya (KRV) eyaletine bağlı Menden kentinde bir caminin camları kırıldı. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) bağlı Menden Yeşil Camisi’ne sabah saatlerinde kimliği belirsiz kişi yada kişilerce saldırı düzenlendi.

Caminin giriş kısmındaki camları kıran saldırganların ayrıca girdikleri caminin abdesthanesindeki kağıt havluları tutuşturarak yangın çıkarmak istedikleri belirlendi. Saldırıda camide maddi hasar oluştu. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polisin olayla ilgili soruşturma başlattığı öğrenildi.

9 Ayda 578 Saldırı Gerçekleştirildi

Almanya’da aralık ayının başında Sol Parti’nin verdiği soru önergesine Almanya İçişleri Bakanlığınca verilen cevapta, ülkede bu yılın ocak-eylül döneminde camilere ve Müslümanlara 578 saldırı düzenlendiği açıklanmıştı. Saldırıların yaklaşık 190’ının yılın üçüncü çeyreğinde gerçekleştirildiği ifade edilmişti.(P,AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar