Birleşik Krallık Cami Önünde Nöbet Tutan İngilize Teşekkür Mesajı Yağıyor

Yeni Zelanda’daki terör saldırısının ardından İngiltere’nin Manchester kentinde cuma namazı kılınırken Medine Camisi önünde nöbet tutan Andrew Graystone, “Sizler benim arkadaşımsınız. Siz namaz kılarken nöbet tutuyor olacağım” yazılı dövizle tüm dünyanın dikkatini çekti.

admin 21 Mart 2019

  İngiltere’nin Manchester kentinde cuma namazı kılınırken Medine Camisi önünde nöbet tutan fotoğraflarının sosyal medyada yayımlanmasının ardından dünyanın bir çok bölgesinden teşekkür mesajları alan 57 yaşındaki İngiliz Andrew Graystone, nöbet fikrinin Christchurch’teki saldırının her yerde olabileceğini düşündükten sonra anlık geliştiğini ve harekete geçtiğini söyledi.

  Namaz Sırasında Cami Önünde Bekledi

  Namaz devam ederken caminin önünde beklemeyi ve yolu izlemeyi sürdürdüğünü ifade eden Graystone, “Ancak imamın beni görüp, hutbede benden bahsettiğinden ve niçin orada olduğumu söylediğinden haberim yoktu. Namaz sonrası insanlar camiden çıkarken gülümsedi ve elimi sıktılar. Çok mutlu ve dostça bir atmosferdi” diye konuştu.

   “Nefret Bizi Hiçbir Yere Götürmez”

  Daha sonra evine gittiğini, herhangi bir şey olacağını beklemediğini söyleyen Graystone, ancak bu sırada çekilen bir fotoğrafının internette yayınlanması üzerine aralarında Türkiye’nin de olduğu çok sayıda ülkeden on binlerce mesaj almaya başladığını belirtti. Graystone, İslam’dan ve Müslümanlardan nefret edenlere de “Nefret bizi hiçbir yere götürmez” diye seslendi.(AA,P)

  admin

  Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

  YAZARIN DİĞER YAZILARI
  Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

  HABER BÜLTENİ

  Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |