Birleşik Krallık Irkçı Saldırgan “Tüm Müslümanlar Ölmeli” Diye Bağırmış

İngiltere’nin başkenti Londra’da cumartesi günü bir kişiyi bıçaklayan aşırı sağcının, saldırıdan önce “Tüm Müslümanlar ölmeli” ve “Tüm Müslümanları öldüreceğim” diye bağırdığı bildirildi.

admin 20 Mart 2019

Londra’nın güney batısındaki Surrey bölgesinde cumartesi günü 19 yaşındaki bir erkeğin, bıçaklı saldırı sonucu yaralanmasıyla ilgili olayın detayları ortaya çıkıyor.

Geçen cuma Yeni Zelanda’da iki camiyi hedef alan terör saldırısından bir gün sonra yaşanan ve terör şüphesiyle soruşturulan olayın faili 50 yaşlarındaki kişinin, saldırıdan önce ırkçı ve İslam karşıtı ifadeler kullandığı belirtildi. Sun gazetesine konuşan görgü tanığı Vincent Sutherland, saldırganın “Tüm Müslümanlar ölmeli” ve “Tüm Müslümanları öldüreceğim” dediğini söyledi. Saldırganın ayrıca beyaz ırkın üstünlüğüne ilişkin ifadeler de kullandığı aktarıldı. Başka bir mahalle sakini de yolun ortasında yürüyen saldırganın parlak bir aleti salladığını gördüğünü ve hemen kaçarak saklandığını anlattı.

Birleşik Krallık

İslamofobi Tanımı: Yeni Bir Umut Mu, Boş Bir Beklenti Mi?

27 Şubat 2019

“Aşırı Sağın Güçlenmesinden Endişe Duyuyorum”

Londra’da cuma namazı sırasında da iki aşırı sağcı, cemaatten bir kişiye çekiçle saldırmıştı. İngiltere Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Ben Wallace, aşırı sağın güçlenmesinden ‘endişe duyduğunu’ belirtmiş ve Yeni Zelanda’daki gibi Müslümanları hedef alan bir terör saldırısının İngiltere’de de olabileceğini söylemişti.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |