'Birleşik Krallık'

Irkçı Saldırgan “Tüm Müslümanlar Ölmeli” Diye Bağırmış

İngiltere’nin başkenti Londra’da cumartesi günü bir kişiyi bıçaklayan aşırı sağcının, saldırıdan önce “Tüm Müslümanlar ölmeli” ve “Tüm Müslümanları öldüreceğim” diye bağırdığı bildirildi.

Londra’nın güney batısındaki Surrey bölgesinde cumartesi günü 19 yaşındaki bir erkeğin, bıçaklı saldırı sonucu yaralanmasıyla ilgili olayın detayları ortaya çıkıyor.

Geçen cuma Yeni Zelanda’da iki camiyi hedef alan terör saldırısından bir gün sonra yaşanan ve terör şüphesiyle soruşturulan olayın faili 50 yaşlarındaki kişinin, saldırıdan önce ırkçı ve İslam karşıtı ifadeler kullandığı belirtildi. Sun gazetesine konuşan görgü tanığı Vincent Sutherland, saldırganın “Tüm Müslümanlar ölmeli” ve “Tüm Müslümanları öldüreceğim” dediğini söyledi. Saldırganın ayrıca beyaz ırkın üstünlüğüne ilişkin ifadeler de kullandığı aktarıldı. Başka bir mahalle sakini de yolun ortasında yürüyen saldırganın parlak bir aleti salladığını gördüğünü ve hemen kaçarak saklandığını anlattı.

“Aşırı Sağın Güçlenmesinden Endişe Duyuyorum”

Londra’da cuma namazı sırasında da iki aşırı sağcı, cemaatten bir kişiye çekiçle saldırmıştı. İngiltere Güvenlikten Sorumlu Devlet Bakanı Ben Wallace, aşırı sağın güçlenmesinden ‘endişe duyduğunu’ belirtmiş ve Yeni Zelanda’daki gibi Müslümanları hedef alan bir terör saldırısının İngiltere’de de olabileceğini söylemişti.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler