'Avrupa'

İslam ve Göçmen Karşıtı Liderler Çekya’da Buluştu

Avrupa'da 23-26 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek Avrupa Parlamentosu seçimleri öncesi İslam ve göçmen karşıtı Avrupalı liderler Prag'da toplandı.

Fotoğraf: Dursun Aydemir - AA.

Avrupa’nın İslam ve göçmen karşıtı liderleri Çekya’nın başkenti Prag’da toplandı. Fransa aşırı sağcı Ulusal Birlik Partisi Lideri Marine Le Pen ve Hollanda’da aşırı sağcı Özgürlükler Partisinin (PVV) Lideri Geert Wilders, Çekya’daki İslam karşıtı Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Partisinin (SPD) Genel Başkanı Tomio Okamura ile bir araya geldi.

“Şimdiki AB’nin Çökmesi Lazım”

Görüşme sonrası basın toplantısı düzenleyen Okamura, Avrupa Birliği’nin (AB) mevcut durumunun kabul edilemez olduğunu savunarak, “Çekya’nın AB’den çıkmasını destekleyebilirim çünkü şimdiki AB’nin çökmesi lazım. AB’nin reforme edilebileceğine inanmıyorum” ifadesini kullandı. Avrupa ortak pazarını, Schengen bölgesinde vize serbestisini desteklediklerini belirten Okamura, ulusal hukuk alanında her ülkenin kendi düzenlemesini yapabilmesi gerektiğini dile getirdi.

Le Pen ve Wilders İslamı Hedef Aldı

Marine Le Pen, Avrupa’nın küreselleşme ve İslam tarafından tehdit edildiğini iddia etti. Geert Wilders ise Avrupa’da İslam’ın yayılmasının kabul edilemez olduğunu öne sürdü.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler