Fransa Sokakta Çocukları İle Yürüyen Başörtülü Kadına Bıçaklı Saldırı: Hayati Tehlikesi Sürüyor

Fransa’da başörtülü bir kadın sokakta eşi ve çocuklarının gözleri önünde bıçaklı saldırıya uğradı. Hastaneye kaldırılan mağdur kadının hayati tehlikesi sürüyor. 

admin 12 Eylül 2019

Fransa’nın Loire bölgesinde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, sokakta eşi ve iki çocuğu ile birlikte yürüyen 24 yaşında başörtülü bir kadın, bıçaklı saldırıya uğradı. Kadına bişey sorma bahanesi ile yaklaşan 59 yaşında olduğu kaydedilen saldırgan, üzerine atladığı kadını birçok kez bıçakladı. Boyun, sırt bölgesi ve göğsüne aldığı bıçak darbeleriyle ağır yaralanan Müslüman kadın hastaneye kaldırılırken, henüz hayati tehlikeyi atlatamadığı bildirildi.

“Daha Bitmedi, Daha Bitmedi!”

Görgü şahitleri, 2 asker tarafından etkisiz hale getirilerek gözaltına alındığı kaydedilen saldırganın bu esnada da İslamofobik ifadeler kullanarak “Daha bitmedi, daha bitmedi!”diye bağırdığını söyledi.

Olayla ilgili Savcı David Charmatz tarafından yapılan açıklamada ise İslamofobik bir saldırı ihtimali üzerinde durulmadığı aktarıldı. Saldırganın hangi amaçla bu eylemi gerçekleştirdiğinin ise henüz belli olmadığına dikkat çekildi.

Psikiyatri Servisine Yatırıldı

Yapılan ilk incelemede saldırganın alkollü olduğu kaydedilirken, bugün doktor tarafından kontrol edildikten sonra psikiyatri servisine sevk edildiği duyuruldu.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |