İslamofobi Aşırı Sağcılar Almanya ve Hollanda’da Camileri Hedef Aldı

Hollanda'da Faslıların Gittiği camiye İslamofobik ifadeler içeren pankartlar asıldı. Almanya'da da IGMG'ye bağlı Hicret Camisi ırkçıların hedefi oldu. 

admin 17 Eylül 2019

Hollanda’nın Almere kentinde çoğunlukla Faslıların gittiği Ebu Bekir Sıddık Camisi’ne İslamofobik ifadeler içeren pankartlar asıldı.

Eylemi üstlenen aşırı sağcı ‘Rechts in Verzet’ (Sağ Direnişte) hareketi, sosyal medyadan, caminin girişine astıkları, “İslam’ı durdur, çocuk istismarını durdur” ve “Camiye hayır” ifadelerinin yazılı olduğu pankartların fotoğrafıyla “Bu camiyi kapatın” mesajını paylaştı.

Cami yönetimi de caminin sosyal medya hesabından, “Bu şekilde hiçbir şey elde edilemez. Tamamen haksızlık ve çocukça” mesajıyla İslamofobik ifadeleri içeren pankartların fotoğraflarını paylaştı.

Almanya’da IGMG Camisi Irkçıların Hedefi Oldu

Öte yandan pazar günü de Almanya’nın Moosburg şehrinde İslam Toplumu Millî Görüş‘e bağlı Hicret Camii’nin kapısına aşırı sağcı grup Kimlik Hareketi’nin amblemini yapıştırıldı. Bırakılan ifadede de Benim ülkem, benim dünyam” ifadeleri kullanıldı. (AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |