Almanya Almanya’da Aşevlerinden Yardım Alanların Oranı Yüzde 10 Arttı

Yoksullara ve muhtaçlara gıda yardımında bulunan aşevlerinden yardım alanların oranında bir yılda yüzde 10 artış oldu.

admin 19 Eylül 2019

Almanya’da yoksullara ve muhtaçlara gıda yardımında bulunan aşevlerinden yardım alanların oranının bir yıl içinde yüzde 10 arttığı bildirildi.

Tafel Deutschland Derneğinin Başkanı Jochen Brühl, yaptığı açıklamada, şu an ülkedeki aşevlerine gelerek düzenli yardım alan insanların sayısının 1 milyon 650 bin olduğunu belirtti.

Yarıma Muhtaç Yaşlıların Oranı Yüzde 20 Arttı

Aşevlerinden yardım alanların oranının bir yıl içinde yüzde 10 arttığını ifade eden Brühl, yardım alan yaşlıların oranının ise bir yılda yüzde 20 yükseldiğini kaydetti. “Bu alarm verici bir gelişme. Bu sadece bir başlangıç.” ifadelerini kullanan Brühl, gelecek yıllarda yaşlılıkta yoksulluğun daha da yükseleceğini, bunun sebeplerinin başında emekli ücretinin düşük olmasının geldiğini kaydetti. Brühl, aşevlerine gelen çocuk ve gençlerin sayısının bir yılda 50 bin arttığına işaret ederek, bunun da kabul edilecek bir durum olmadığını vurguladı.

Almanya genelinde 947 aşevi (Tafel) bulunduğu bildirildi.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |