Almanya Almanya’da Aşırı Sağcılar 8 Ayda 12 Binden Fazla Suç İşledi

Almanya’da aşırı sağcıların bu yılın 8 ayında 12 bin 493 suç işlediği açıklandı. Aşırı sağcıların saldırılarında 250 kişinin yaralandığı kaydedildi.

admin 17 Ekim 2019

Almanya’da aşırı sağcıların, bu yılın ocak-ağustos döneminde 12 bin 493 suç işlediği bildirildi.

Tagesspiegelgazetesinin haberine göre, Sol Parti Meclis Grubu’nun soru önergesine Almanya İçişleri Bakanlığı’nın verdiği cevapta, bu yılın ocak-ağustos döneminde aşırı sağcılar tarafından işlenen 12 bin 493 suçun kayda geçtiği belirtildi.

250 Kişi Yaralandı

Bu suçların 542’sininşiddet eylemiolduğuna işaret edilen cevapta, aşırı sağcıların saldırılarında 250 kişinin yaralandığı kaydedildi. Cevapta, polisin söz konusu dönemde 3 bin 686aşırı sağcıhakkında soruşturma yürüttüğü ve 40 aşırı sağcıyı gözaltına aldığı belirtildi. Bakanlık, bu sayıların kesin olmadığı ve kayıtlara sonra eklenecek suçlarla daha da artabileceğine işaret etti.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |