Almanya Almanya’da Türk Marketine Saldırı

Almanya'da Türklere ait bir markete saldırı gerçekleştirildi.  Marketin tabelası ile markete ait aracın üzerine İslam düşmanı ve Türkiye aleyhtarı yazılar yazıldı. 

admin 25 Kasım 2019

Almanya’nın güneyindeki Günzburg şehrinde 1 yıldır faliyet gösteren Vatan Süpermarket’in tabelası ile markete ait kamyona kimliği belirsiz kişiler İslam düşmanı ve Türkiye aleyhtarı ifadeler yazdı.

Konu ile ilgili Perspektif’e konuşan Vatan Süpermarket’in sahibi Mehmet Ali Solak, olayın cuma gecesi yaşandığını söyledi. Markete ait araç ve tabelaya İslam ve Türkiye aleyhtarı ifadeler yazıldığını söyleyen Solak, olayla ilgili suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Polisin markete gelerek incelemelerde bulunduğunu dile getirdi.

Daha Önce de Tehdit İçerikli İsimsiz Mektup Gönderildi

Marketin 1 yıldır açık olduğunu belirten Mehmet Ali Solak, henüz inşaat dönemindeyken de isimiz ırkçı tehditler içeren mektuplar aldığını hatırlattı. Geçen sene marketi açtıktan sonra da yine marketin tabelasına İslam düşmanı ifadeler yazıldığını söyledi.  Olayın terör örgütü PKK yandaşları tarafından gerçekleştirilmiş olabileceği üzerinde durduklarını kaydeden Solak, saldırganların olaya ırkçı bir saldırı süsü vermeye çalıştıklarını da iddia etti.

Aachen’de de Türk iş Adamına Ait Araçlar Kundaklanmıştı

Geçen hafta yine Almanya’nın Aachen kentinde araç kiralama şirketi bulunan Türk iş adamı Yılmaz Akbaş’a ait iki araç kundaklanmıştı. Kundaklama sonrası iki minibüs kullanılamaz hale gelirken, alevlerin sardığı üçüncü araçta da büyük hasar oluşmuştu.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |