'Almanya'

Almanya’da Türk İş Adamına Ait Araçlar Kundaklandı

Almanya'nın Aachen kentinde araç kiralama şirketi bulunan Türk işadamı Yılmaz Akbaş'a ait iki araç kundaklandı. Akbaş, kundaklamanın arka planında ırkçıların olabileceğini söyledi.

@AA değişiklikler: Perspektif

Almanya’nın Aachen kentinde araç kiralama şirketi bulunan Türk iş insanı Yılmaz Akbaş’a ait iki araç kundaklandı. Dün gece saat 23.45 sıralarında meydana gelen olay sonrası yanan iki minibüs kullanılamaz hale gelirken, alevlerin sardığı üçüncü araçta da büyük hasar oluştu.
Çevre sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine gelen itfaiye ekibi yangına müdahale etti. Yangının söndürülmesinin ardından polis yanan araçları incelemek üzerine otoparka çekti ve olayla ilgili soruşturma başlattı. 7 yıldır araç kiralama işiyle uğraştığını belirten Akbaş, hiç kimseyle bir sorunları olmadığı halde daha önce de iş yerlerine yönelik kundaklama girişiminde bulunulduğunu ve bunun ikinci saldırı olduğunu söyledi.

“Bu İkinci Saldırı”

Can kaybı ya da yaralanma olmamasının kendilerini teselli ettiğini söyleyen Akbaş, “İlk teşebbüs iki saldırgan tarafından 5 Kasım’da yapılmıştı. O gün hava aşırı yağışlı olduğundan saldırganlar çok şükür hedeflerine ulaşamadı. Aracın ön camı kırılmış ve benzin bidonu görünce polise haber verdik. Gelip incelediler, kamera kayırlarını da aldılar ancak sonuç çıkmadı.

“Saldırının Arka Planında Irkçılar Olabilir”

İki hafta sonra herhangi bir şüpheli bulunamadığından dosya kapatıldı diye savcılıktan yazı geldi” dedi. Akbaş, kundaklamanın arka planında ırkçıların olabileceği ihtimali üzerinde durduklarını söyledi.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler