Almanya Almanya’da Fatihspor Bir Ay İçerisinde İkince Kez Kundaklandı

Almanya'da Türk kökenliler tarafından kurulan Fatihspor'un binası, 1 ay içerisinde ikinci kez alevlere teslim oldu. Kundaklama ihtimalinden çıktığından şüphelenilen yangında kulübe ait binanın bir bölümü tamamen yandı.

admin 27 Kasım 2019

Almanya‘nın Pforzheim kentinde cumartesi akşamı meydana gelen olayda, Fatihspor Futbol Kulübü’nün binasında çıkan yangın sonrası bina kullanılamaz hale geldi. Görgü tanıklarının 22’de itfaiye haber vermesiyle ortaya çıkan yangının 1 saat içerisinde söndürüldüğü, ancak binanın bir bölümünün tamamen yandığı kaydedildi. Zararın 50 bin Euro civarında olduğu duyuruldu.

Yangın Sebebi Araştırılıyor

Yangın sonrası soruşturma başlatan polis, yangının nedeninin henüz tespit edilemediğini açıkladı. Ancak kundaklama ihtimalinin de güçlü olduğu bildirildi.

Fatihspor’un binası 3. kez saldırının hedefi oldu. Son olara 13 Ekim’de kulüp binasına yönelik molotof kokteyli saldırı gerçekleştirilmişti. Polis de ekim ayındaki yangının kundaklama nedeniyle çıktığını açıklamıştı.

Kulüp Başkanı’nın Benzin İstasyonunda Bomba Paniği

Öte yandan geçen ay Fatihspor’un Başkanı Yunus Yazıcı’ya ait benzin istasyonunda da esrarengiz bir paket bulunmuştu. Polis bomba olabileceği nedeniyle istasyonu kapatmış, yapılan incelemede paketin içerisinden strafor ve aluminyum folyo çıkmıştı.(hç)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |