'Almanya'

Almanya’da Karnaval Geçidi Sırasında Bir Araç Kalabalığın İçine Daldı

Hessen eyaletindeki Volkmarsen'de karnaval kutlamaları sırasında bir aracın karnaval alayına daldığı ve çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ndeki Volkmarsen kasabasında, karnaval geçidi sırasında bir aracın kalabalığın içine dalması sonucu çoğu çocuk en az 15 kişinin yaralandığı bildirildi.

Almanya’nın Hessen Eyaleti’ndeki Volkmarsen’de düzenlenen Rosenmontag (Güller Pazartesisi) karnaval kutlamaları sırasında TSİ 16:30’da bir aracın kentteki karnaval geçit törenine daldığı ve çoğu çocuk en az 13 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Gözaltına Alındı

Alman basınında yer alan haberlere göre, karnaval geçidi sırasında Mercedes marka gri renkli bir araç bariyerleri aşarak kalabalığın içine daldı. Soruşturma kaynaklarına göre saldırganın 29 yaşında Alman vatandaşı olduğu bildirildi.  Polis olayın bir saldırı olduğu üzerinde durduğu bildirildi. Nordhessen polisi tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada, araç sürücüsünün gözaltına alındığı belirtildi.

Polis yaralıların durumu veya olayın nasıl meydana geldiği ile ilgili henüz açıklama yapmadı. Çok sayıda güvenlik gücünün olay yerine sevk edildiği kaydedildiği kaydedilirken olayın yaşandığı Volkmarsen’de 6 bin kişinin yaşadığı belirtiliyor.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler