'Koronavirüs Pandemisi'

Düsseldorf Başkonsolosluğu Kovid-19 Nedeniyle Kapalı

Türkiye'nin Düsseldorf Başkonsolosluğunda görevli bir personelde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edilmesi üzerine tedbir amaçlı konsolosluk hizmetlerine bu hafta ara verildiği bildirildi.

23 Haziran 2020 admin
Fotoğraf: Muhabirce.de

Almanya’da Türkiye’nin Düsseldorf Başkonsolosluğunda görevli bir personelde koronavirüs tespit edildi. Tedbir amaçlı konsolosluk kapatılırken vatandaşa yönelik konsolosluk hizmetlerine bu hafta ara verilecek. Başkonsolosluk tarafından yapılan açıklamada, “Başkonsolosluğumuz personelinde Kovid-19 tespit edilmesi nedeniyle Düsseldorf Sağlık Müdürlüğünün yönlendirmeleri doğrultusunda, gerek vatandaşlarımız gerek personelimiz için riskli bir durum oluşmamasını teminen Başkonsolosluğumuzun 26 Haziran Cuma günü akşamına kadar kapatılması zarureti doğmuştur.” ifadesi kullanıldı.

Acil iş ve işlemler için Köln, Essen, Münster, Frankfurt ve diğer başkonsolosluklara başvurulabileceği belirtilen açıklamada, vatandaşların ilave bilgi almak ve acil durumlar için 015119605102 ile 015124449176 numaralı telefonlardan 24 saat görevli başkonsolosluk personeline ulaşabilecekleri kaydedildi. (AA)

admin

Lisans eğitimini Münster Üniversitesinde Sosyoloji ve Siyaset Bilimi bölümlerinde çift anadal olarak tamamlayan Kandemir, Duisburg-Essen Üniversitesinde sosyoloji yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Ağırlıklı çalışma alanları göç sosyolojisi ve ulusaşırı Türk toplulukları olan Kandemir Perspektif dergisi editörüdür.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler