Aşırı Sağcı Polisler Almanya’da Özel Harekat Timindeki Polisler Hakkında Aşırı Sağ İddiası

Almanya'nın Dresden şehrindeki özel harekat timinde görevli polis memurları hakkında, poligonda atış talimi yapma karşılığında işletme sahibine 7 bin mermi verdikleri gerekçesiyle soruşturma açıldı.

Enise Yılmaz 30 Mart 2021

Almanya‘da Dresden Savcılığından yapılan açıklamada, özel harekat timinde görevli 17 polis memuru hakkında silah yasasına muhalefet ve hırsızlık suçlamasıyla soruşturma açıldığı ve bunlardan dördünün hem ev hem de iş yerinde arama yapıldığı ifade edildi.

Aşırı Sağcı “Prepper” Hareketine 7 Bin Mermi

Polislerin 2018’de yasak olmasına rağmen aşırı sağcı Prepper hareketi üyesi bir kişi tarafından işletilen Baltic Shooters poligonunda atış talimi yaptıkları ve karşılığında emniyete ait 7 bin mermiyi bu kişiye verdikleri öne sürüldü.

Savcılık açıklamasının ardından Saksonya eyaletinin merkezi Dresden’de emniyet müdürlüğü, bünyesindeki özel harekat timinin lağvedildiğini bildirdi. (AA)

Enise Yılmaz

Bochum Ruhr Üniversitesinde hukuk eğitimi gören Yılmaz, Perspektif’in yayın kurulu üyesidir.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |