Almanya Almanya’da Camide Yangın Paniği

Almanya’nın Duisburg kentinde Marxloh Camii'nde sabah saatlerinde yangın çıktı.

admin 13 Haziran 2021

Almanya’nın Duisburg kentinde İslam Toplumu Millî Görüş’e bağlı Duisburg Marxloh Camii’nde sabah saat 05.00 sularında binanın arka tarafında bulunan çöplerin tutuşması sonucu yangın çıktı. IGMG Bölge Dışilişkiler Başkanı Kerim Işık, “İlk incelemelere göre yangın binanın arka kısmında bulunan çöplerin tutuşmasıyla çıkmış.” açıklamasında bulundu.

Aynı saatlerde Duisburg kentinde farklı noktalarda çıkan yangınlara dikkat çeken Işık, polisin yangının ortaya çıkış nedeniyle ilgili farklı ihtimalleri göz önünde bulundurduğunu belirtti. İtfaiye ekipleri olaya vaktinde müdahale etti. Yangın sonrası caminin dış cephesinde hasar meydana geldi. Olayda can kaybı yaşanmazken, polisin soruşturmasını sürdürdüğü belirtildi. (P)

Dosya: "Cami Saldırıları" 1 Nisan 2016

Lakaytlığın Gölgesinde Büyüyen Tehlike: Cami Saldırıları

Cami saldırısı denildiğinde kundaklama ile duvarlara yazılan yazı veya kırılan camlar arasında derece farkından başka bir fark yok. Zira bugün cami penceresini kırmaya cesaret eden saldırgan, yüksek bir psikolojik eşiği aştığını ve her an daha fazlasını yapmaya hazır olduğunu göstermektedir.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |