Belçika Brüksel’de Sığınmacıların Çadırları Kaldırıldı

Belçika'nın başkenti Brüksel'de sığınma merkezine alınmak için bekleyen göçmenlerin çadırları kaldırıldı.

admin 2 Aralık 2021

Belçika‘da sığınmacıların kabulünden sorumlu federal ajans Fedasil’in başkent Brüksel‘deki merkezi “Petit Chateau”nun önünde son günlerde kuyruklar oluşuyor.

Belarus

Belçika | 618 Sığınmacı Çocuk Kayboldu

23 Nisan 2018

Çadırları Çöpe Attılar

İçeri alınmayan göçmenler, uzun bekleyişlerinin sonunda merkezin önünde çadır kuruyor ve geceleri burada geçiriyor.
Belediye görevlileri, sabah erken saatlerde çadırları sökerek dağıttı. Çadırları çöpe atıldı, caddeler tazyikli suyla temizlendi. Göçmenlerin ise özel eşyalarını alarak sağanak yağmur altında beklemeye devam ettiği görüldü.
Belçika’da resmi kurumlardan bu konuda farklı açıklamalar yapılıyor. Bu resmi statüleriyle ilgili net bilgi bulunmazken, bir kısmının yasal oturum veya çalışma belgesi olmadan ülkede yaşayan ve çoğunlukla oturum talepleri reddedilen “kağıtsız”lardan olduğu biliniyor. Petit Chateau’nun Müdürü Isabelle Plumat 18 Ekim’de basına yaptığı açıklamada, merkezin neredeyse tamamen dolduğunu ve son aylarda “alarm durumunda” olduğunu söylemişti.
Merkezde 1 günlük grev yapılmıştı.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |