FRANSA Paris’te Göçmenlere Yönelik Kılıçlı Saldırı Hakkında Soruşturma Açıldı

Saldırgan, “Yabancılardan bıktık” diyerek göçmenlerin içinde uyudukları çadırlara saldırdı ve kendisini engellemek isteyen iki düzensiz göçmeni yaraladı.

admin 9 Aralık 2021

Fransa’nın başkenti Paris’te bir kişinin göçmenleri kılıçla yaraladığı “ırkçı” saldırıyla ilgili soruşturma açıldı.

Uykudayken Kılıçlı Saldırı

Bercy Parkı’nda çadırlarda yaşayan düzensiz göçmenler, dün, uyudukları vakitte bir kişinin kılıçlı saldırısına uğradı. Saldırgan kılıcıyla göçmenlerin çadırlarını kesmeye başlayınca kendisine müdahale etmek isteyen 2 Sudanlı göçmeni de kılıç darbesiyle yaraladı. Yaralı göçmenlerden birinin hayati tehlikesi bulunuyor. Paris Büyükşehir Belediyesinin mültecilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Ian Brossat, saldırıyı “ırkçı” olarak niteledi.

Bıçaklı saldırı

Tramvayda Suriyeli Genci Darbeden Irkçı Saldırgana Hapis Cezası

28 Ekim 2021

“Yabancılardan Bıktık”

Saldırganın “Yabancılardan bıktık” diyerek saldırıyı gerçekleştirdiği ifade edildi. Olay yerine gelen polislerce etkisiz hale getirilip gözaltına alınan şahıs hakkında “kasıtlı şiddetten” soruşturma başlatıldı. Calais kentinde de daha önce, İngiltere’ye geçmek için bekleyen düzensiz göçmenlerin yaşadığı çadırları, polisler ve alandaki diğer yetkililerin ellerinde bıçaklarla kestiği anlar görsellere yansımıştı. Görüntüler insan hakları savunucularının tepkisine neden olmuştu. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |