'FRANSA'

Paris’te Göçmenlere Yönelik Kılıçlı Saldırı Hakkında Soruşturma Açıldı

Saldırgan, “Yabancılardan bıktık” diyerek göçmenlerin içinde uyudukları çadırlara saldırdı ve kendisini engellemek isteyen iki düzensiz göçmeni yaraladı.

Fotoğraf: Shutterstock. com / Brian A. Jackson

Fransa’nın başkenti Paris’te bir kişinin göçmenleri kılıçla yaraladığı “ırkçı” saldırıyla ilgili soruşturma açıldı.

Uykudayken Kılıçlı Saldırı

Bercy Parkı’nda çadırlarda yaşayan düzensiz göçmenler, dün, uyudukları vakitte bir kişinin kılıçlı saldırısına uğradı. Saldırgan kılıcıyla göçmenlerin çadırlarını kesmeye başlayınca kendisine müdahale etmek isteyen 2 Sudanlı göçmeni de kılıç darbesiyle yaraladı. Yaralı göçmenlerden birinin hayati tehlikesi bulunuyor. Paris Büyükşehir Belediyesinin mültecilerden sorumlu Başkan Yardımcısı Ian Brossat, saldırıyı “ırkçı” olarak niteledi.

“Yabancılardan Bıktık”

Saldırganın “Yabancılardan bıktık” diyerek saldırıyı gerçekleştirdiği ifade edildi. Olay yerine gelen polislerce etkisiz hale getirilip gözaltına alınan şahıs hakkında “kasıtlı şiddetten” soruşturma başlatıldı. Calais kentinde de daha önce, İngiltere’ye geçmek için bekleyen düzensiz göçmenlerin yaşadığı çadırları, polisler ve alandaki diğer yetkililerin ellerinde bıçaklarla kestiği anlar görsellere yansımıştı. Görüntüler insan hakları savunucularının tepkisine neden olmuştu. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler