FRANSA Fransa’da İki Mescide İslam Karşıtı Yazılar Yazıldı

Fransa'nın güneyinde bulunan Aix-en-Provence şehrinde iki mescide İslam karşıtı yazılar yazıldı.

ehisim 28 Nisan 2022

Yerel gazete La Provence’in haberine göre, Aix-en-Provence kentinde iki mescidin girişine 25 Mayıs’ta gece geç saatlerde yazılan yazılarda “İslam öldürür” ve “İslam, Avrupa’dan çık dışarı” ifadeleri yer aldı.

“Bu Skandal Eylemleri Kınıyoruz”

Belediye ekipleri söz konusu yazıları sildi. Belediye meclis üyesi Salah-Eddine Khouiel ise söz konusu yazılara tepki göstererek, “Bu skandal eylemleri kınıyoruz.” ifadesini kullandı. Savcılık ise olayın faillerini bulmak için soruşturma başlattı. Olaya ilişkin bir görgü tanığı veya güvenlik kamerası bulunmuyor.

Daha önce 7 Kasım 2021 tarihinde Fransa’daki Montlebon, Pontarlier ve Roubaix kentlerdeki camilerin duvarlarına haç çizildiği ve İslam karşıtı yazılar yazılmıştı.(AA/P)

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |