'Aşırı Sağ'

Göçmenlik Merkezine Yönelik Saldırının “Terörist İdeolojiyle” Yapıldığı Açıklandı

Birleşik Krallık polisi, Dover kentindeki yeni göçmenlik sınır kuvvetleri merkezine yönelik saldırının "terörist ideolojisiyle" yapıldığını bildirdi.

Fotoğraf: @Distinctive Shots - Shutterstock.

Birleşik Krallık polisi, Dover kentindeki yeni göçmenlik sınır kuvvetleri merkezine yönelik saldırının “terörist ideolojisiyle” yapıldığını bildirdi. Birleşik Krallık terörle mücadele ekipleri, toplanan kanıtlara değinerek, göçmenlik merkezine molotofkokteyli atılmasının “terörist ideoloji” tarafından motive edildiğini söyledi.

Emniyet yetkilileri, “önemli tanıklarla” görüşüldüğünü ve bazı önemli ögeler bulunduğunu aktardı. İsmi belirtilmeyen emniyet yetkilisi, “Bu delillerin incelenmesiyle elde edilen bulgular, saldırının arkasında aşırı sağcı bir motivasyonun olduğunu gösteriyor.” ifadesini kullandı.

Göçmenlik Merkezine Molotofkokteyli Atan Kişi İntihar Etmişti

Birleşik Krallık‘ın güneydoğusunda bulunan Dover kentindeki yeni göçmenlik sınır kuvvetleri merkezine 30 Ekim’de molotofkokteyli atan kişi, daha sonra intihar etmişti. Bölgeye gönderilen İtfaiye ve Kurtarma Servisi’nin müdahalesiyle havai fişek ve molotofkokteyli nedeniyle çıkan yangın söndürülmüştü. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler