'ABD Mülteci'

ABD Eyaletleri Suriyeli Sığınmacı İstemiyor

ABD’de aralarında Teksas, Arkansas, Alabama ve Florida’nın da yer aldığı toplam 28 eyalet terör potansiyeli taşıdıkları gerekçesiyle Suriyeli mültecileri kabul etmeyeceklerini duyurdu.

admin 1 Aralık 2015

Dışişleri Bakanlığı ise çoğunluğunda Cumhuriyetçi Parti’nin hâkim olduğu söz konusu eyaletlerin valileri tarafından başlatılan bu girişimin hukuki açıdan mümkün olmadığını ama bu olumsuz tavrın mültecilerin kabulü ve yerleştirilmesinde önemli rol üstlenen hayır kurumlarının çalışmalarını zora sokabileceğini belirtti. Başkan Obama kısa süre önce Suriye iç savaşından kaçanlara kapıları kapamanın Amerikan değerleriyle örtüşmeyeceğini belirterek 2016 yılında 10 bin Suriyeli mültecinin kabul edileceğini duyurmuştu. Suriyeli mülteci kabul etmeyeceğini duyuran eyaletlerden Alabama bugüne kadar hiç Suriyeli mülteci kabul etmemişken bir diğer eyalet olan Michigan’da ise 200 kadar Suriyeli sığınmacının yaşadığı belirtiliyor.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler