Çek Cumhurbaşkanı'ndan Tepki Çeken İfade “Müslümanları Avrupa’ya Almayalım”

Çek Cumhurbaşkanı Milos Zeman bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada Müslümanların Avrupa toplumuna entegre olamayacağını belirterek, “Onları Avrupa’ya almayalım.” dedi.

admin 2 Şubat 2016

Batı Avrupa ülkelerinin deneyimlerinden hareketle Müslümanların Avrupa’ya entegrasyonunun imkânsız olduğunu belirterek, entegrasyonun birbirine yakın kültürler arasında gerçekleşebileceğini öne süren Zeman, “Bırakalım kültürlerini kendi ülkelerinde yaşasınlar ve onları Avrupa’ya almayalım, aksi takdirde Köln’deki gibi sonuçlanacak.” dedi.

Göçmen karşıtı ilginç çıkışlarıyla tanınan Cumhurbaşkanı Zeman, kısa süre önce Avrupa’ya göç akınının dünyayı ele geçirmeyi amaçlayan Müslüman Kardeşler tarafından organize edildiğini iddia etmiş ve Avrupa’yı işgal edecek gücü olmayan Müslüman Kardeşlerin böylelikle Avrupa’yı kontrol altına almak istediklerini öne sürmüştü.

Fotoğraf: ©Shutterstock.com/yakub88

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |