'Belçika'da Terör'

Brüksel’de Üç Ayrı Terör Saldırısı

Belçika’nın başkenti Brüksel'de 34 kişinin öldüğü ve 17'si ağır 230 kişinin de yaralandığı saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi.

Belçika’nın başkenti Brüksel 22 Mart’ta üç ayrı patlama ile sarsıldı. NATO ve Avrupa Birliği’nin merkezi olan Brüksel’in Zaventem Havalimanında gerçekleştirilen eşzamanlı patlamalarda 14 kişi, kent merkezindeki Maelbeek metro istasyonunda gerçekleştirilen bir diğer patlamada ise 20 kişi hayatını kaybetti. 17’si ağır 230 kişinin de yaralandığı saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi.

Havalimanındaki patlamanın bir intihar saldırısı olduğu kesinleşirken ülkede güvenlik alarmı en yüksek seviye olan 4’e çıkarıldı. Saldırının hemen akabinde asker ve polis sokaklara inerken Fransa sınırının kapandığı ve Fransa tarafından da sınır geçişinde güvenliğin sağlanması için 1600 polisin devreye sokulduğu belirtildi. Saldırıyla ilgili ayrıca yayın yasağı getirildi.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler