Belçika'da Terör Brüksel’de Üç Ayrı Terör Saldırısı

Belçika’nın başkenti Brüksel'de 34 kişinin öldüğü ve 17'si ağır 230 kişinin de yaralandığı saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi.

admin 1 Nisan 2016

Belçika’nın başkenti Brüksel 22 Mart’ta üç ayrı patlama ile sarsıldı. NATO ve Avrupa Birliği’nin merkezi olan Brüksel’in Zaventem Havalimanında gerçekleştirilen eşzamanlı patlamalarda 14 kişi, kent merkezindeki Maelbeek metro istasyonunda gerçekleştirilen bir diğer patlamada ise 20 kişi hayatını kaybetti. 17’si ağır 230 kişinin de yaralandığı saldırıları terör örgütü IŞİD üstlendi.

Havalimanındaki patlamanın bir intihar saldırısı olduğu kesinleşirken ülkede güvenlik alarmı en yüksek seviye olan 4’e çıkarıldı. Saldırının hemen akabinde asker ve polis sokaklara inerken Fransa sınırının kapandığı ve Fransa tarafından da sınır geçişinde güvenliğin sağlanması için 1600 polisin devreye sokulduğu belirtildi. Saldırıyla ilgili ayrıca yayın yasağı getirildi.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |