'Avrupa Müslüman Kadınlar'

İslam Düşmanlığı Pençesinde “Unutulmuş Kadınlar“

Avrupa Irkçılıkla Mücadele Ağı (ENAR) İslam düşmanlığının Müslüman kadınlar üzerindeki etkisini araştıran bir proje gerçekleştirdi. Avrupa Birliği’ne üye sekiz ülkede gerçekleştirilen araştırma söz konusu etkilere karşı mücadele yollarını da ele aldı.

Müslüman kadınlar hakkında hâkim olan ön yargılara karşı olumlu mesajların desteklenmesi ve ayrımcılığa karşı eşitliği sağlayıcı hukuki normların etkinleştirilmesini öneren rapor 26 Mayıs’ta yayımlandı.

Araştırma kapsamında edinilen bulgular İslam düşmanlığının endişe verici seviyede olduğunu kanıtlıyor. Mesleki anlamda işverenlerin yüzde 50’den fazla bir bölümünün başörtülü kadınlara şans tanımadıkları ortaya çıktı. İş başvurusunda bulunan başörtülü kadınların sadece yüzde 3’ü ön görüşmeye davet ediliyor. Ayrıca Müslüman kadınların yüzde 59’unun hayatlarında en az bir defa sözlü veya fiilî saldırıya uğradıkları, büyük bir bölümünün yalnız başına dışarı çıkmaya korktukları belirtiliyor.

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler