GÜNDEM İngiltere’de Filistinli Öğrenciye Irkçı Saldırı

İngiltere'de Filistinli bir üniversite öğrencisi, Müslümanlara hakaret eden 3 kişi tarafından saldırıya uğradı.

admin 3 Ocak 2018

İngiltere’de Durham Üniversitesi öğrencisi Filistin kökenli İhsan Abualrob, Noel’de bardaki bir adamın ırkçı tacizinden sonra bulunduğu yerden uzaklaşmak isterken İslam ve Müslümanlara hakaret eden 3 kişi tarafından fena şekilde dövüldü.

Arkadaşları ile sohbet eden Abualrob’a yaklaşan bir grup, öğrencilerin nereli olduklarını sordu. Mısırlı ve Filistinli olduklarını söyleyen öğrenciler bu kez de “intihar bombacısı” olup olmadıkları gibi bir soruya muhatap oldular. Oturdukları yerden çıktıktan sonra İslam ve Müslümanlara hakaretler savuran 3 adam, Müslüman öğrencileri takip etti ve ardından da yakaladıkları Abualrob’u feci şekilde dövdü.  

 

Gördüğü şiddet sonrasında Abualrob hastanede tedavi altına alınırken Durham polisi şiddet olayına karışan 2 kişiyi göz altına aldı. (eg)

 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |