"Hollanda"

Hollanda | Amsterdam’da Yüzlerce Kişi Irkçılığa Karşı Yürüdü

21 Mart’ta yerel seçimlerin gerçekleşeceği Hollanda’da yaklaşık bin kişi ırkçılık ve ayrımcılığa karşı Amsterdam’da bir yürüyüş düzenledi.

19 Mart 2018 admin

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da, 21 Mart Komitesi tarafından geçtiğimiz hafta salı günü (13 Mart) ırkçılık ve ayrımcılık karşıtı bir gösteri düzenlendi.

Denk Partisi ve Nida Partisi’nin yanı sıra bazı siyasi partiler ve çok sayıda kurum tarafından desteklenen gösteri kapsamında De Dam Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık bin kişi, Museum Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı.

Göstericiler, ellerindeki, “Hep beraber ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı” , “Mecliste ırkçılığa hayır”, “Mültecilere kapımız açık, herkese yeterince yer var”, “Wilders’e hayır, PVV Partisi’ne hayır, ırkçılığa hayır”, “Irkçılık ve ayrımcılık için ayağa kalk”, “Popülizme ve İslamofobiye karşı” ve “Müslümanlara karşı kampanyayı bırak, ırkçılığa yer yok” yazılı pankartlarla sloganlar eşliğinde yürüdü.

Hollanda’da 21 Mart Çarşamba günü yerel seçimler gerçekleşecek. Irkçı Geert Wilders’ın liderliğini yürüttüğü Özgürlük Partisi’nin performansı merakla bekleniyor. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler