Hollanda Hollanda | Amsterdam’da Yüzlerce Kişi Irkçılığa Karşı Yürüdü

21 Mart’ta yerel seçimlerin gerçekleşeceği Hollanda’da yaklaşık bin kişi ırkçılık ve ayrımcılığa karşı Amsterdam’da bir yürüyüş düzenledi.

admin 19 Mart 2018

Hollanda‘nın başkenti Amsterdam’da, 21 Mart Komitesi tarafından geçtiğimiz hafta salı günü (13 Mart) ırkçılık ve ayrımcılık karşıtı bir gösteri düzenlendi.

Denk Partisi ve Nida Partisi’nin yanı sıra bazı siyasi partiler ve çok sayıda kurum tarafından desteklenen gösteri kapsamında De Dam Meydanı’nda bir araya gelen yaklaşık bin kişi, Museum Meydanı’na kadar yürüyüş yaptı.

Göstericiler, ellerindeki, “Hep beraber ırkçılığa ve ayrımcılığa karşı” , “Mecliste ırkçılığa hayır”, “Mültecilere kapımız açık, herkese yeterince yer var”, “Wilders’e hayır, PVV Partisi’ne hayır, ırkçılığa hayır”, “Irkçılık ve ayrımcılık için ayağa kalk”, “Popülizme ve İslamofobiye karşı” ve “Müslümanlara karşı kampanyayı bırak, ırkçılığa yer yok” yazılı pankartlarla sloganlar eşliğinde yürüdü.

Hollanda’da 21 Mart Çarşamba günü yerel seçimler gerçekleşecek. Irkçı Geert Wilders’ın liderliğini yürüttüğü Özgürlük Partisi’nin performansı merakla bekleniyor. (AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |