Almanya Almanya | Türkiye’den Gelen Göç Yüzde 17 Arttı

Almanya Federal İstatistik Dairesi’nin son açıklanan raporu, Almanya’da göç konusuna dair çarpıcı veriler ortaya çıkarıyor.

admin 20 Mart 2018

Almanya‘da Federal İstatistik Dairesi göç istatistiklerini açıkladı. HaberArtı49’da yer alan habere göre, Almanya’ya göç eden yabancı pasaportlu vatandaşların yüzde 1,5’i Türklerden meydana geldi. Türkiye’den gelerek Almanya’ya yerleşenlerin sayısı bir önceki yıla göre 4 bin 941 artışla 28 bin 639 olurken, 24 bin 678 Türk vatandaşı Almanya’dan ayrılarak başka ülkelerde ikamet etmeye başladı.

Raporda ayrıca 2016 yılında Almanya’dan ayrılarak başka ülkelerde yaşamaya başlayanların sayısının 2015 senesine göre 368 bin artarken, Almanya’ya yerleşenlerin sayısının ise 272 bin azaldığına dikkat çekildi.

Almanya’ya yerleşen yabancı göçmenler arasında en yüksek sayı 222 binle Romanya vatandaşlarına ait oldu. Ülkelerine geri dönen Alman vatandaşlarının sayısı ise 146 binde kaldı.

Öte yandan, Almanya’nın nüfusunun  yaklaşık olarak 82,5 milyon olduğu belirtildi. (meb)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |