Başörtüsü Belçika | Başörtülü Kıza Saldırı İle İlgili 2 Gözaltı

Belçika'da hafta başında 19 yaşındaki Müslüman kıza düzenlenen saldırıyla ilişkili 2 kişi gözaltına alındı. Öte yandan Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 50 sivil toplum örgütü üyesi basın bildirisi okuyarak saldırıya tepki gösterdi.

admin 9 Temmuz 2018

Belçika‘nın Charleroi bölgesi yakınlarında hafta başında 19 yaşındaki Müslüman kıza düzenlenen saldırıyla ilgili 2 kişi gözaltına alındı. Belçika resmi haber ajansı Belga’nın haberine göre, Charleroi Savcılığı, genç Müslüman kıza pazartesi gecesi düzenlenen saldırıya ilişkin 2 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Şüphelilerin haklarındaki suçlamaları reddettiği, soruşturmanın ise sürdüğü kaydedildi.

“Belediye Başkanı Dışında Arayan Olmadı”

Öte yandan genç kıza yapılan saldırı Brüksel’de protesto edildi. Adalet Sarayı önünde toplanan yaklaşık 50 sivil toplum örgütü üyesi basın bildirisi okuyarak saldırıya tepki gösterdi. Adalet Sarayı önündeki gösteriye katılan saldırıya uğrayan kızın teyzesi Yasemin, STK’lerden ve vatandaşlardan büyük destek gördüklerini söyledi. Saldırganların henüz tutuklanmadığını söyleyen Yasemin, “Bizi Anderlues Belediye Başkanı dışında arayan hiçbir üst düzey siyasi olmadı” dedi.

Başörtülü Kız Sözlü Ve Fiziksel Saldırıya Maruz Kalmıştı

Pazartesi gecesi Brüksel’in 60 kilometre güneyindeki Charleroi şehrine bağlı Anderlues bölgesinde 19 yaşında bir başörtülü kız sokakta 2 kişinin sözlü ve fiziksel saldırısına uğramıştı. Genç kızın sokakta önünü kesen saldırganlar, önce kendisine hakaret etmiş ardından da başındaki örtüyü ve elbiseleri yırtmıştı.

Saldırganlar kaçmaya çalışan genç kızı yerde sürükleyerek “Pis Arap” şeklinde hakaretlerde bulunmuş, elbisesini yırttıkları kızın karnına, ayaklarına ve vücudunun çeşitli yerlerine kesici aletle zarar vermişti.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |