Avusturya Avusturya’da Nazi Propagandası Yapan Kişiye Hapis Cezası

Avusturya'da sosyal medyada Nazi propagandası yapan bir kişi 2 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

admin 16 Ekim 2018

Avusturya‘nın Tirol eyaletinde sosyal medyadan Nazi propagandası yapan kişiye 2 yıl hapis cezası verildi. Avusturya Devlet Televizyonu ORF’nin haberine göre, aşırı sağcı Avusturya Özgürlük Partisinin (FPÖ) bölge yöneticiliğini de yapan bir kişinin, sosyal medyada Hitler’e ait fotoğrafların yanı sıra Nazi propagandası yaptığı tespit edildi.

2 Yıl Hapis Cezası Verildi

Sosyal medyadaki paylaşımlarının ortaya çıkmasının ardından görevinden istifa eden Avusturya vatandaşı bu kişi hakkında Tirol Bölge Savcılığınca soruşturma başlatıldı. Mahkeme, 50 yaşında olduğu belirtilen kişiye, “Nazi ideolojisine ait sembol, işaret ve benzeri unsurların tekrarlanmasını yasaklayan” yasaya aykırı davrandığı gerekçesiyle 2 yıl hapis cezası verdi.

Avusturya’da 1947’de çıkartılan yasayla Nazi ideolojisine ait sembol, işaret ve benzeri unsurların çeşitli mecralarda kullanılması  yasaklanmıştı.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |