"Almanya"

Alman Polisi Saldırganın Yakalanması İçin Halktan Yardım istedi

Almanya'da polis, Köln'de tramvayla işe giden Hacer Uğurlu'ya saldırarak yüzünden ve başından ciddi şekilde yaralanmasına neden olan saldırganın yakalanması için halktan yardım istedi.

@ / AA

Köln polisi, olayın medyaya yansımasının ardından akşam saatlerinde internet sitesinden yayımladığı basın bildirisinde, tarif ettiği saldırganın yakalanması için halktan yardım istedi. Bildiride saldırganın 1,80-1,90 metre boylarında ve 40-45 yaşlarında olduğu belirtildi. Uzun yüzlü saldırganın, çerçevesiz gözlük taktığı ve başında şapka olduğu ifade edildi. Polis, saldırganı gören veya tanıyanların bilgi vermesini istedi.

“Umarım Saldırgan Bir An Önce Yakalanır”

Saldırı sonrası 6 gün hastanede kalan ve tedavisi evde devam eden Hacer Uğurlu, yaptığı açıklamada, olay sonrası polise başvurduğunu ancak kendisiyle yeterince ilgilenilmediğini anlattı. Uğurlu, olayın Türk ve Alman basınında yer aldıktan sonra polisin ilgilenmeye başladığını belirterek “Şimdiye kadar neredelerdi bilmiyorum ancak polis olayı yakından araştırma kararı vermiş. Umarım saldırgan bir an önce yakalanır.” dedi. Tramvay sürücüsünün kamera sisteminin bozuk olabileceği gerekçesiyle kayıtların olmadığını söylediğini hatırlatan Uğurlu, polisten bu konunun da araştırılmasını talep ettiğini aktardı.

Almanya’nın Köln kentinde yaşayan Hacer Uğurlu, 25 Ekim’de işe gitmek için bindiği tramvayda tanımadığı bir kişinin saldırısına uğramış ve yüzünden ciddi şekilde yaralanmıştı.(AA)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

Yazarın diğer yazıları
Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Diğer Gündem Yazıları

Son Yüklenenler