Fransa Fransa’da Otobüste Namaz Kılan Şoföre Soruşturma

Fransa’da görev yaptığı otobüsün son durağında yolcuları indirdikten sonra aracın içerisinde namaz kıldığı belirlenen şoför hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

admin 20 Aralık 2018

Fransa‘nın kuzeyindeki Reims şehrinde yaşanan olayda, otobüste namaz kılan şoför hakkında disiplin soruşturması başlatıldı.

Şehirde toplu taşımayı üstlenen Transdev şirketinde çalışan otobüs şoförünün, son durakta yolcuları indirdikten sonra araç içerisinde namaz kıldığı belirlendi. Yerel l’Union gazetesinde yer alan habere göre, son durağa gelen şoför, diğer sefere başlamadan önce kendisine verilen molada, otobüsün ışıklarını söndürüp aracın ortasına seccadesini sererek namaz kıldı. Olaya şahit olan başka çalışanların haber vermesi sonrası şirket, ismi açıklanmayan Müslüman şoför hakkında iç soruşturma başlattı.

Disiplin Cezası Uygulanabilir

Şirket yönetiminden yapılan yazılı açıklamada, kendilerine ihbarda bulunan diğer çalışanlara teşekkür edilirken, olayın ciddiyetle incelendiği aktarıldı. Şirket, gelen ihbar sonrası olayın doğruluğunun anlaşılması için inceleme başlattıklarını, ayrıca söz konusu çalışanın da ifadesine başvurulduğu bildirildi. Olayın doğru olması halinde şoför hakkında disiplin cezasının uygulanabileceği belirtildi.

Mola da Dahil Çalışanların İbadet Etmesi Yasak

Yerel medya, Transdev’in iş sözleşmesinde, tüm çalışanların inançlarını göstermemekle yükümlü olduklarının yer aldığı aktarıldı. Ayrıca çalışanların, mola zamanına denk gelse bile iş yerinde ibadet etmelerinin yasak olduğuna dikkat çekildi.(fk)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |