ALMANYA Ev Alacaklara Teşvik: Çocuk Başına 12 Bin Avro Ödenecek

Almanya’da inşaat sektörünü canlandırmak ve aileleri konut almaya teşvik etmek amacıyla ev satın alacaklara 10 yıl süreyle çocuk başına her yıl 1000 avro yardım yapılacak.

admin 15 Ocak 2019

Almanya’da hükümet geçtiğimiz yaz, inşaat sektörünü canlandırmak ve ailelerin konut almasını kolaylaştırmak amacıyla Konut Teşvik Primi’ni yürürlüğe koymuştu. Perspektif’in derlediği bilgilere göre koalisyon üyelerinin mutabakat sağladığı teşvik priminde konut satın alacak olan ailelere çocuk başına 1000 avro ödeme yapılacak. 10 yıl boyunca yapılacak bu ödemede tek çocuklu aileye toplam 12 bin avro, 2 çocuklu aileye 24 bin avro ve 3 çocuklu bir aileye 36 bin avro ödeme yapılacak. Ödemeler her bir yıl için tek seferde gerçekleştirilecek.

Konut Teşvik Primi Her Konut için Geçerli 

İlk aşamada bütçede oluşabilecek mali yük nedeniyle 120 metrekareden fazla bir büyüklükte olan konutlarda bu teşvikin geçerli olması öngörülürken ancak taraflar, konutun büyüklüğüne bakılmaksızın tüm konutlar için bu teşvikin ödenmesinde anlaşma sağladı. Teşvik 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren geriye dönük olarak ödenmeye başlanırken, 31 Aralık 2020 tarihine kadar satın alınacak konutlar için geçerli olacak.

Almanya

Almanya'da Emlak Vergisindeki Düzenleme Kiraları Artıracak

27 Kasım 2018

Teşvikden Yararlanmak İçin Gelir Sınırı Ne Kadar?

Konut Teşvik Primi’nden faydalanabilmek için koalisyon hükümeti ayrıca bir gelir sınırı belirledi. Çocuğu olmayan çiftlerin yıllık gelirinin 75 bin avroyu geçmemesi gerekiyor. Bu sınır, çocukların 18 yaş altı olması ve aile ile beraber yaşıyor olması durumunda her bir çocuk için 15 bin avro artış gösterecek. Böylelikle teşviki elde etmek için tek çocuklu bir ailenin yıllık gelirinin 90 bin avro, iki çocuklu bir ailenin 105 bin avro ve üç çocuklu bir ailenin yıllık gelirinin ise 120 bin avronun altında olması gerekiyor. (ala) 

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar