'Hollanda'

“Yılın En Çevreci Siyasetçisi Ödülü” Türk Kökenli Vali Yardımcısına Verildi

Hollanda'da Kuzey Hollanda Bölgesi Vali Yardımcısı Türk asıllı Adnan Tekin, yılın en çevreci siyasetçisi oldu.

12 Mart 2019 admin
Facebook @ değişiklikler: Perspektif

Hollanda‘da Doğa Anıtları Vakfı’nın 11’inci kez düzenlediği, “2018’in en çevreci siyasetçisi” yarışmasında Kuzey Hollanda Bölgesi Vali Yardımcısı 46 yaşındaki Adnan Tekin Tekin birinci seçildi.

Yarışmada doğayla ilgili beş kategori üzerinden belirlenen 10 adaya organizasyonun resmi internet sitesinden oy verildi. Yarışmanın jürisi, oylama sonucu finale kalan üç kişi arasından birinciyi belirledi. Tekin’e ödül olarak bir yıl boyunca ofisinde kullanabileceği Hollanda Parlamentosundaki milletvekillerinin oturduğu koltuğun yeşil versiyonu verildi. Koltuğun üzerinde bu zamana kadar ödüle layık görülen siyasetçilerin ismi yazıyor.

İki Yıl Önce Vali Yardımcısı Oldu

Tekin, yaptığı açıklamada, birinci seçildiği için çok mutlu olduğunu belirterek Türk asıllı birinin böyle bir ödüle layık görülmesinin gurur verici olduğunu söyledi. İki yıl önce vali yardımcısı olduktan sonra doğayla iç içe olmaya başladığını kaydeden Tekin, “Bu konuda daha önceden fazla bir tecrübem olmamasına rağmen ülkedeki doğa çalışmalarında önemli işler yaptığım ve bu konuda birleştirici olduğum için beni seçtiklerini düşünüyorum.” dedi. Tekin, kendisine oy verenlere teşekkür etti.

“En çevreci siyasetçi” ödülü için sadece milletvekilleri yarışıyordu. Bu yıl eyalet seçimleri nedeniyle bölgelerde görev yapan siyasetçiler de yarışmaya aday gösterildi.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler