Amerika Neo-Nazi İnternet Sitesi Müslüman Komedyene Tazminat Ödeyecek

Irkçı ve neo-Nazi görüşlü Andrew Anglin, Ohio Federal Mahkemesi tarafından, Müslüman komedyen Dean Obeidallah’a iftira atarak küçük düşürmekten, 4,1 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.

admin 14 Haziran 2019

ABD‘de Müslüman komedyeni “terörizmle” suçlayan Neo-Nazi internet sayfası, 4,1 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Amerikan basınında yer alan haberlere göre, radyo programı yapan Müslüman komedyen Dean Obeidallah, Neo-Nazi yayınlarıyla bilinen “The Daily Stormer” adlı internet sitesinde 2017 Haziran’da yayımlanan bir makalede, İngiltere’de DAEŞ’in yaptığı bir saldırının “elebaşı” olmakla suçlandı.

4,1 Milyon Dolar Tazminat Ödeyecekler

Olayın üzerine ölüm tehditleri aldığını belirten Obeidallah, sitenin kurucusu Andrew Anglin aleyhine kendisini “terörizmle” suçlayarak küçük düşürdüğü için dava açtı. Ohio eyaletindeki yerel mahkeme, Anglin’in Obeidallah’a 4,1 milyon dolar tazminat ödemesine hükmetti.

Amerika İslam İlişkileri Konseyi’Nin (CAIR), 2018 yılında yayınladığı Sivil Haklar Raporu‘na göre, ABD’de Müslümanlara yönelik saldırılarda bir önceki yıla göre yüzde 15’lik bir artış olduğu duyurulmuştu. (AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

    0 Adet Yorum Var

    Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

    • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar