Almanya Almanya’da Valiyi Öldüren Aşırı Sağcı Hakkında Yeni Suçlama

Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke'yi öldüren aşırı sağcı Stephan Ernst hakkında Iraklı bir mülteciyi bıçaklama suçlamasıyla yeni bir soruşturma açıldı.

admin 30 Temmuz 2019

Almanya‘da Kassel Bölge Valisi Walter Lübcke’yi öldüren aşırı sağcı Stephan Ernst hakkında, 2016’da Iraklı bir mülteciyi yaralama suçlamasıyla yeni bir soruşturma açıldığı bildirildi.

Kassel Savcılığı, Vali Lübcke’yi öldüren aşırı sağcı Ernst hakkında yürütülen soruşturmaya yeni soruşturmanın daha eklendiğini duyurdu. Savcılık söz konusu soruşturma nedeniyle Ernst’in evinde tekrar arama yapıldığını belirtti. Spiegel dergisinin internet sitesinde yer alan haberde ise  6 Ocak 2016’da Iraklı bir mültecinin, Ernst’in evinin yakınlarında bıçaklandığı ve savcılığın olayın failinin Ernst’in olduğundan şüphelendiği kaydedildi. Mültecinin yaralandığı saldırının failinin meçhul olarak kayıtlara geçtiği ifade edildi.

Lübcke 2 Haziran’da Öldürülmüştü

Lübcke, 2015’te mültecilerin Almanya’ya gelmelerini eleştirenlere karşı, “Bu değerleri paylaşmayan istediği zaman bu ülkeyi terk edebilir. Her Alman bunu yapmakta serbesttir.” ifadelerini kullanmış ve bu açıklaması aşırı sağcı çevrelerce büyük tepki çekmişti.

Vali Lübcke, 2 Haziran’da evinin bahçesinde Ernst tarafından başına tek kurşun sıkılarak öldürülmüştü.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |