'Almanya'

Almanya’da DEAŞ Operasyonu: 3 Kişi Gözaltına Alındı

Almanya'da saldırı hazırlığında oldukları iddia edilen ikisi Türk kökenli 3 kişi gözaltına alındı. 3 zanlının geçmişte DEAŞ taraftarı oldukları açıklandı.

12 Kasım 2019 admin
@Shutterstock değişiklikler Perspektif

Almanya‘nın Offenbach kentinde 170 polisin katıldığı DEAŞ operasyonunda, ülkede saldırı hazırlığında olduklarından şüphelenilen 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Frankfurt Savcılığı ve Hessen Kriminal Dairesince yapılan ortak açıklamada, devleti tehdit eden ciddi saldırı hazırlığı içinde olunduğu şüphesi üzerine başlatılan çalışma kapsamında, Offenbach’da 3 evde arama yapıldığı belirtildi. Operasyonda 24 yaşındaki Makedonya kökenli bir Alman vatandaşı ile 21 ve 22 yaşındaki iki Türk kökenli kişinin gözaltına alındığı aktarılarak, 3 zanlının geçmişte DEAŞ taraftarı olduklarını ifade ettiği kaydedildi.

Saldırı Hazırlığında Olmakla Suçlanıyor

Zanlıların, Rhein-Main bölgesinde patlayıcı maddeyle veya silahlarla bir saldırı hazırlığında olmakla suçlandığı belirtilerek, 24 yaşındaki zanlının patlayıcı yapımı için temel malzemeler aldığı ve internetten silah aradığı bildirildi.

Aramalarda el konulan delillerin değerlendirilmesiyle soruşturma sürdürülüyor.(AA,P)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler