Almanya Almanya’da DEAŞ Operasyonu: 3 Kişi Gözaltına Alındı

Almanya'da saldırı hazırlığında oldukları iddia edilen ikisi Türk kökenli 3 kişi gözaltına alındı. 3 zanlının geçmişte DEAŞ taraftarı oldukları açıklandı.

admin 12 Kasım 2019

Almanya‘nın Offenbach kentinde 170 polisin katıldığı DEAŞ operasyonunda, ülkede saldırı hazırlığında olduklarından şüphelenilen 3 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Frankfurt Savcılığı ve Hessen Kriminal Dairesince yapılan ortak açıklamada, devleti tehdit eden ciddi saldırı hazırlığı içinde olunduğu şüphesi üzerine başlatılan çalışma kapsamında, Offenbach’da 3 evde arama yapıldığı belirtildi. Operasyonda 24 yaşındaki Makedonya kökenli bir Alman vatandaşı ile 21 ve 22 yaşındaki iki Türk kökenli kişinin gözaltına alındığı aktarılarak, 3 zanlının geçmişte DEAŞ taraftarı olduklarını ifade ettiği kaydedildi.

Saldırı Hazırlığında Olmakla Suçlanıyor

Zanlıların, Rhein-Main bölgesinde patlayıcı maddeyle veya silahlarla bir saldırı hazırlığında olmakla suçlandığı belirtilerek, 24 yaşındaki zanlının patlayıcı yapımı için temel malzemeler aldığı ve internetten silah aradığı bildirildi.

Aramalarda el konulan delillerin değerlendirilmesiyle soruşturma sürdürülüyor.(AA,P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI
ETİKETLER:

  0 Adet Yorum Var

  Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.

  • *Tüm alanları doldurunuz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

  Hakkımızda

  Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

  YAZININ DEVAMI
  Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |