Belçika Brüksel’deki Terör Saldırısı Davası Başladı

Brüksel Havaalanı ve Maalbeek metro istasyonunda 22 mart 2016'da DEAŞ'ın gerçekleştirdiği terör saldırısıyla ilgili davanın duruşması bugün başladı.

admin 7 Aralık 2020

Brüksel Havaalanı ve Maalbeek metro istasyonunda 22 mart 2016’da 34 kişinin yaşamını yitirdiği ve 134 kişinin yaralandığı terör örgütü DEAŞ‘ın gerçekleştirdiği terör saldırısıyla ilgili 8 sanığın yargılandığı davanın ilk duruşması bugün başladı. Eski NATO karargahında geçici olarak kurulan duruşma salonda görülen ve yaklaşık 1300 kişinin takip edeceği davanın 18 Aralık’ta sonlanacağı belirtildi.

34 Kişı Hayatını Kaybetti

NATO ve Avrupa Birliği’nin merkezi olan Brüksel’in Zaventem Havalimanında gerçekleştirilen eşzamanlı patlamalarda 14 kişi, kent merkezindeki Maalbeek metro istasyonunda gerçekleştirilen bir diğer patlamada ise 20 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırının hemen akabinde asker ve polis sokaklara inerken Fransa sınırının kapandığı ve Fransa tarafından da sınır geçişinde güvenliğin sağlanması için 1600 polisin devreye sokulduğu belirtilmişti. (AA, P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar