'Koronavirüs Aşısı'

Almanya Sağlık Bakanı Spahn: “Kovid-19 Aşısı Zorunlu Olmayacak”

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının zorunlu tutulmayacağını, hükûmetin bilgilendirme yaparak aşı konusunda güven oluşturmak istediğini ifade etti.

Fotoğraf: @AA

Spahn, Deutschlandfunk radyosuna yaptığı açıklamada, daha önce Federal Meclis’te söz verdiğini anımsatarak “Bu salgında aşı olma zorunluluğu olmayacak.” dedi. Alman hükûmetinin bilgilendirme yaparak aşı konusunda güven oluşturmak istediğini belirten Spahn, sağlık personelini de argümanlarla aşı olma konusunda ikna etmeyi amaçladığını kaydetti.

Almanya Adalet Bakanı Christine Lambrecht de Alman hükûmetinin daha önce aşı zorunluluğunun getirilmeyeceğini açıkladığını, hükûmetin bu sözünün geçerli olduğunu belirterek “İnsanlar aşının güvenliği ve etkinliği konusunda ikna olursa büyük çoğunluk aşı olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bavyera Eyalet Başbakanı Markus Söder, bakım ve sağlık personeli arasında çok sayıda aşı olmak istemeyen kişinin bulunduğuna işaret ederek bu meslek grubuna aşı olma zorunluluğu getirilmesinin gözden geçirilmesini talep etmişti. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler