Cami Saldırıları Hildesheim Selimiye Merkez Camii’ne Taşlı Saldırı

Almanya'nın Hildesheim şehrinde bulunan Selimiye Merkez Camii, kimliği belirsiz bir kişinin taşlı saldırısına uğradı.

admin 4 Nisan 2021

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletinde bulunan Hildesheim şehrindeki Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Selimiye Merkez Camii, kimliği belirsiz bir kişinin taşlı saldırısına uğradı.

Caminin güvenlik kamerasına yansıyan görüntüde bir kişinin caminin mescit kısmındaki cama taş atıp, camı kırdığı ve daha sonra kaçtığı yer alıyor. Caminin boş olması nedeniyle yaralanan olmadı.

Camilerine yönelik yapılan bu saldırıdan dolayı üzüntülü olduklarını dile getiren Hildesheim DİTİB Selimiye Merkez Camii Dernek Başkanı Osman Demirtaş, akşam 19.04 sularında yapılan saldırıda, saldırganın elindeki taş ile mescidin camını kırdığını ifade etti.

Dernek olarak Hildesheim kentinde komşularıyla çok iyi ilişkiler içerisinde çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Cami Dernek Başkanı Demirtaş, ayrıca saldırıya dair görüntüleri polisle paylaştıklarını ve saldırgan hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyledi. (AA, P)

admin

Phasellus eu varius felis. Quisque quis aliquet metus. Vestibulum odio augue, viverra at ligula vel, placerat aliquam erat. Integer maximus facilisis tellus non facilisis. Maecenas ac odio nisi. Etiam lobortis lobortis metus quis feugiat.

YAZARIN DİĞER YAZILARI

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

    Hakkımızda

    Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

    YAZININ DEVAMI
    Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |