'Kovid-19'

Kovid-19’dan Hastanelik Olan Çocuk Sayısında Artış

Amerika Birleşik Devletleri'nde hastaneye kaldırılan yeni tip koronavirüslü çocuk sayısında tehlikeli artış gözlemlendiği bildirildi.

31 Aralık 2021
Fotoğraf: @Nigmatulina Aleksandra - Shutterstock.

ABD’de yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) Omicron varyantı hızla yayılırken, pozitif vakalar arasında çocukların hastaneye yatış rakamlarındaki artış yetkilileri tedirgin edecek boyuta yükseldi.

Çocuklarda Yüzde 58 Artış

Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’nin (CDC) paylaştığı bilgilere göre, günlük 17 yaş ve altı 334 çocuğun Kovid-19 teşhisiyle hastaneye kaldırıldığı, bu rakamın bir önceki haftaya göre yüzde 58 artışa denk geldiği belirtildi.

CDC, Kovid-19 salgınının başından beri 5-17 yaş arası çocukların hastaneye yatış oranlarında günlük ortalamanın en yüksek olduğu tarihin 342 vaka ile eylül ayında yaşandığı bilgisini paylaştı.

Omicron Varyantı Nedeniyle Vakalarda Artış

Aynı tarihler arasında, Omicron varyantının etkisiyle hastaneye yatan tüm yaş gruplarındaki ortalama artışın ise yüzde 19 olduğu bildirildi.

Yetkililer, 18 yaşından küçük gençlerdeki aşılanma oranının düşüklüğünden şikayet ederken aynı yaş grubunda hastaneye kaldırılanların çoğunun aşısız olduğuna dikkat çekti.

ABD’de Kovid-19 aşısı yaptıran gençler yüzde 40 oranla en çok New York’ta bulunurken ülke genelinde aşı yaptıran gençlerin oranı ise yüzde 25’in altında kaldı. (AA)

Bu yazıyla ilgili yorumunuzu paylaşabilirsiniz. Bunu yaparken Yorum Kurallarımızı dikkate alın lütfen.
Yorum adedi#0

*Tüm alanları doldurunuz

Son Yüklenenler