İslam Karşıtlığı Fransa’da Başörtülü Kadınlara Saldıran Kişi Mahkemede Yargılanacak

Fransa’da iki başörtülü Müslüman genç kıza saldıran kişi mahkemede yargılanmaya başlanacak.

17 Nisan 2022

Fransa’da iki başörtülü Müslüman genç kıza saldıran kişi mahkemede yargılanmaya başlanacak. Montpellier kentinde 12 Mart’ta iki Müslüman genç kıza saldıran 60’lı yaşlarındaki saldırgan, saldırıdan bir gün sonra gittiği karakolda gözaltına alınmış, olayla ilgili savcılık soruşturma başlatmıştı.

Mahkeme Günü Belli Oldu

Mağdur kızların avukatı Nabil Boudi, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, zanlının 14 Eylül’de Montpellier Ceza Mahkemesi’nde yargılanacağını belirtti.

Dosya: "Fransa Müslümanları ve Hak Arayışları"

Bir Takıntı: Fransa’da İslam ve Başörtüsü

4 Nisan 2022

Zanlıya mahkemede, saldırdığı mağdurların bir süre iş göremezliğine neden olma, inançlarını hedef alan kasıtlı şiddete başvurma ve alenen aşağılama suçlamaları yöneltilecek.

Medyada günlerdir dolaşan görüntülerde de söz konusu adamın, genç bir kızın elinden zorla telefonunu almaya ve başka bir başörtülü kızın ise onları ayırmaya çalıştığı görülüyor.

Ardından adamın kızın elinden telefonu alarak başka bir yere fırlattığı görüntülerde mağdur kızların “durun” şeklindeki çığlıkları duyuluyor. Olaya ait paylaşılan bir diğer videoda ise şahıs “Gerçekten dünyanın en saçma dini” ifadelerini kullanıyor. (AA)

Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |