Alman Ordusu Almanya’da Terör Saldırısı Hazırlığındaki Subaya Hapis Cezası

Almanya'da terör saldırısı hazırlığındaki ırkçı asker 5 buçuk yıl hapse çarptırıldı.

15 Temmuz 2022

Alman ordusunda görevliyken Suriyeli sığınmacı kılığına girerek terör saldırısı planlayan ve tutuksuz yargılanan üsteğmen Franco Albrecht 5 yıl 6 ay hapis cezası aldı.

Terör Saldırısı Hazırlıdığında Albrecht’in İşlediği Suçlar

Irkçılık

Neonazi Terör Örgütünün Liderine Hapis Cezası

8 Haziran 2022

Frankfurt Eyalet Yüksek Mahkemesi 33 yaşındaki eski asker Albrecht’e silah yasasını ihlal etmek dahil çeşitli suçlamalardan 5 yıl 6 ay süreyle hapis cezası verdi.

Mahkeme ayrıca Albrecht’in etnik, milliyetçi, aşırı sağcı duygulara sahip olduğunu doğruladı. Savcılık makamı, Albrecht’in üst düzey politikacılara ve tanınan kişilere suikast planlayan “aşırı sağcı bir terörist” olduğunu ifade ederek 6 yıl 3 ay hapis cezası talep etmişti.

Suçlamaların somutlaşması nedeniyle 3 ay önce tutuklanan Albrecht’in 5 yıl 3 ay hapis yatacağı öğrenildi.

Üsteğmen 2017’de Yakalanmıştı

NSU

NSU Davasının Sonu Ya Da Sınıfta Kalan Mahkeme

24 Mayıs 2020

Franco Albrecht Şubat 2017’de Viyana Havalimanı’nın tuvaletinde sakladığı dolu bir tabancayı almaya çalışırken tutuklandı.

Silahın nereden geldiği ve onunla ne yapmayı planladığı hala ortaya çıkarılamadı. Albrecht’in suikastlar işledikten sonra hedef olarak Suriyeli mültecileri göstermek istediği iddia edilmişti.

Albrecht’in dönemin Adalet Bakanı Heiko Maas (SPD) ve Federal Meclis Başkan Yardımcısı Claudia Roth gibi siyasilere suikast hazırlığında olduğu iddianamede belirtilmişti. (AA)

Perspektif’te yayınlanan içeriklerden anında haberdar olmak için ücretsiz e-bültenimize abone olabilirsiniz

HABER BÜLTENİ

Perspektif’in içeriklerinden haberdar olmak için kayıt olun

Hakkımızda

Avrupa’ya işçi göçü yarım asrı ardında bırakırken Müslümanlar da bulundukları ülkelerde kalıcı hâle geldiler. Bu durum “vatan”, “aidiyet”, “İslam” ve “Avrupa” gibi birçok kavramın çift taraflı olarak sorgulanmasına neden oldu. Avrupa’da yerleşik bir Müslüman cemaatin oluşması, hem yerleşik kültür ve siyasi düzen için, hem de Müslümanlar için yeni sorulara da kapı araladı.

YAZININ DEVAMI
Gizlilik Sözleşmesi | Şartlar & Koşullar |